16. november 2011

Ohtlik sõit

Kuigi pealkiri sellele viidata võiks, ei soovi "Ohtlik sõit" mingil moel The Fast and the Furious filmidega mõõtu võtta - masinad on liikumiseks punktist A punkti B. Film räägib hoopis armastusest nimetu autojuhi (Ryan Gosling) ja tema naabri Irene'i (Carey Mulligan) vahel. Loole lisab vürtsi peatselt vanglast pääsev Irene'i abikaasa Standard (Oscar Isaac). Õige varsti peale vabanemist satub Standard pahandustesse, kuna on türmikaaslastele raha võlgu. Laenatu tagastamiseks peab eks-vang pandimaja röövi ette võtma. Kuna "uus sõber" teenib lisaleiba öösiti allmaailma tegelastele sohvrit mängides, siis ei ole vaja väga pead murda, kes põgenemise tarvis rooli keerab. Esmapilgul lihtne tööots läheb aga väga viltu...

Drive (2011)
"Ohtlik Sõit" on parim film mida ma sellel aastal näinud olen. Lisaks suurepärasele näitlejatöödele jälgisin toimuvat põnevusega lõputiitriteni. Mõnusalt uuenduslikult on lähenetud ka armastusloo ekraanile toomisega - juba harjumuspäraseks muutunud kuumade kehade väänlemist selles filmis ei näe. Küll aga on küllaga piinlikku vaikust, pilke ja häbelikku dialoogi.

Untsu läinud pandimaja röövile järgnev kättemaksu saaga on piisavalt karm ja verine, kuid mitte liialt. Vähemalt minul ei jäänud hetkekski muljet, et vägivaldseid kaadreid oleks põhjendamatult palju, kõik on tasakaalus.

Julgen vabalt "Ohtlikku sõitu" igale filmisõbrale soovitada... Hindeks 9/10.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar