16. detsember 2011

Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk

Briti Salateenistust (koodnimega Tsirkus) juhib mees, keda tuntakse nimega Kontroll. Kui aga tema algatatud missioon Ungaris läbi kukub, tuleb mehel Tsirkusest lahkuda koos oma staažika töökaaslase George Smiley-ga (Gary Oldman). Kuid kui tekib kahtlus, et Tsirkuses on topeltagent, palgatakse Smiley salaja uuesti ametisse. Ta hakkab Tsirkuse ninamehi uurima noore agendi Peter Guillami kaasabil. 

Selgub, et ka Kontroll oli kahtlustanud, et keegi söödab infot Nõukogude Liidule ning Ungari missiooni eesmärgiks oligi nuhk paljastada. Kontroll oli vähendanud kahtlusaluste nimekirja vaid viiele mehele: Percy Alleline (Toby Jones) ehk Plekksepp, Bill Haydon (Colin Firth) ehk Rätsep, Roy Bland (Ciarán Hinds) ehk Sõdur, Toby Esterhase (David Dencik) ehk Vaenemees ja Smiley ise.

Nuhi paljastamisele tuleb appi veel Türgist salaperatsioonilt naasnud agent Ricki Tarr (Tom Hardy), kes jõudis omal käel Kontrolliga sarnasele järeldusele.

Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Ma ootasin hoopis midagi muud, kui seda filmi vaatama läksin. Pettuda mul siiski ei tulnud ja sain hoopis rohkem kui ootasin. Tegemist ei ole kindlasti tavalise thrilleriga vaid pigem draamaga, kus saad palju kaasa mõelda ja ise samuti topeltagenti otsida. Filmis ei kujutata mitte salateenistuse glamuurset poolt (tegemist ei ole Bondi-filmiga) vaid keskendutakse just inimloomusele ja omavahelistele suhetele.   

Kindlasti ei ole "Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk" kõigi jaoks, see film kas meeldib või mitte. Aga ka need, kellele film ei meeldi, ei saa midagi halba öelda näitlejatöö kohta, mis oli lihtsalt suurepärane. Tegelased muutusid filmi jooksul järjest huvitavamaks, inimlikumaks ja samas keerulisemaks. 

Seda filmi vaadates soovitan kindlasti varuda aega ja kannatlikkust. "Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk" ei ole üks neist filmidest, mis sobib muid asju tehes taustaks käima panna. Ka kinosaal oli minu arvates oluliselt vaiksem kui tavaliselt... 

Minult 9/10. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar